0000 ראשי | חיים שהולכים לעיבוד

שלומי רוזנפלד, סופר וביוגרף, מקים לתחייה את מה שהיה, כותב ועורך ספרים, ביוגרפיות, ספרי משפחה, ספרי יובל וציוני דרך במוסדות ואִרגונים.
שלומי מעבד את החיים ומספר את קורותיהם בסגנון ייחודי.
כל אחד מספריו נע בין תחנות היסטוריות על ציר הזמן. פרק אחר פרק, דף אחר דף, במילים ובתמונות המשתלבות אלה באלה – הולך הסופר אחר גיבוריו, מדביק את פיסות חייהם ויוצר עלילה המגוללת סיפור חיים מושלם.
תהליך היצירה משותף לסופר, לגיבוריו ולכל מי שהשיק למעגלי חייהם. הם משתתפים במסע מרתק הכולל שיחות אישיות וראיונות עומק, צילומים ותחקירים, ואיסוף פרטים במאגרי מידע ובמקורות אקדמיים. זיכרונות מתרעננים, יומנים צצים מהמגירות, תמונות נשלפות מהאלבום, גילויים נחשפים ועדויות בכתב ובעל פה נערמות ותורמות את חלקן לתמונה שחלקיה משלימים זה את זה בפאזל היוצא לאור על דפי הספר.

הספר עשוי בהקפדה על ביצוע כל פרט ופרט. התוכן מדויק ונכתב בבהירות ובעידון. העיצוב איכותי ומדוקדק ונעשה בידי מעצבים גרפיים המהווים חלק בלתי נפרד מתהליך היצירה. ההדפסה מביאה לידי ביטוי את השלימות הנוצרת משילוב הגרפיקה והתוכן.

 
"חיים שהולכים לעיבוד" – תהליך יצירתי המנחיל מורשת היסטורית של אבא ואימא, אח ואחות, מנהל ואיש ציבור, מוסד, ארגון, יישוב וכל מי שבחר לעבד את החיים ולהוציאם לאור.

הגימנסיה העברית בירושלים, מושב כרם מהר"ל, שלום חבשוש מירושלים והקסטליאניות ממבשרת ציון – כבר עשו את זה עם שלומי רוזנפלד.
כך גם משפחות צורי מחיפה, גולדשטיין מפתח תקווה, פטרושקה מרמת-גן, ליבוביץ' מעמק-חפר, אָפֶּל מ"מעוז חיים", אסף מתל-אביב וירושלים, ברזאני ממבשרת ציון, יעקובוביץ' מירושלים – עולים חדשים, וותיקי היישוב, יוצאי הונגריה ופולין, בולגריה ויוון, תימן ועיראק, מרוקו וכורדיסטאן, מהקיבוץ ומהמושב, מהעיר ומהמועצה המקומית.

 

 

החיים הולכים לעיבוד.
זה הסיפור של שלומי רוזנפלד.

  1